Kontakt

Kontakt z Jump Szczecin

 

Telefon: 535 203 334

Email: kontakt’małpa’jumpszczecin.pl

Zapraszamy serdecznie!

 

Parkour w Jump Szczecin

Podaruj sobie oraz swojemu dziecku solidną dawkę adrenaliny. Zatem, sprawdź cennik, wybierz dogodny termin, a następnie odwiedźcie nas na zajęciach parkour!

parkour jump szczecinCzym jest parkour?

Parkour pochodzi z Francji i jest formą aktywności fizycznej polegającą na pokonywaniu przeszkód w jak najszybszy, najprostszy i zarazem najefektowniejszy sposób. Tak, więc, oryginalnie został stworzony z myślą o przemieszczaniu się w miejskiej dżungli – pokonywaniu murków, ławek, schodów, barierek i wielu innych elementów.

Zajęcia parkour w Jump Szczecin

Zajęcia parkour w naszym wydaniu to nic innego, jak tor przeszkód zbudowany z naszych kształtek czyli obiektów pełniących funkcję przeszkód. Dbamy zarówno o najmłodszych i dopiero początkujących parkour’owców, jak i zaawansowanych „wyjadaczy”.

Jak wygląda nauka?

Zajęcia na torach z przeszkodami odbywają się zawsze pod okiem doświadczonego trenera – Krzysztofa. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. W związku z tym, na początku instruujemy, jak należy korzystać z torów, jak wykonywać ewolucje, a także jak upadać, aby nic sobie nie zrobić. Pilnujemy, aby każdy uczestnik mógł cieszyć się zabawą, bez urazów i bolesnych wspomnień. Po takiej odprawie przechodzimy do zajęć parkour, na których uczymy efektywnego (ale także efektownego!) przemieszczania się po wcześniej przygotowanych torach.

A każde zajęcia to nowe, coraz bardziej skomplikowane, ale także dające coraz większą frajdę ćwiczenia. U nas nie ma miejsca na nudę!

Korzyści płynące z treningu

Poza ogromną dawką rozrywki, zajęcia parkour na torze z przeszkodami w Jump Szczecin niosą za sobą także szereg innych korzyści.

A najważniejszą z nich jest naturalnie pozytywny wpływ na rozwój ciała, poprawienie wydolności, kondycji i po prostu polepszenie samopoczucia.

Ćwiczenia z przeszkodami wpływają także pozytywnie na:

  • poprawę równowagi i skoczność
  • wzrost siły, precyzji oraz szybkości ruchu
  • polepszenie techniki (lądowań, pokonywania przeszkód)

Poza tym, taki trening jest również odpowiedzialny za poprawę zwinności oraz wytrzymałości. Dlatego warto regularnie ćwiczyć i czuć jakie to daje efekty!