O nas

 

O nas czyli Jump Szczecin

 

Właścicielem Jump Szczecin jest:

Neovilo sp. z o.o.

ul. Obłoków 49/4

71-593 Szczecin

Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie ul. Jodłowa 21. Dojazd od ul. Jodłowej, lub ul. 26 Kwietnia, lub ul. Kaliny.

Zapisy pod nr 535 203 334.

Lokalizacja zajęć – mapka poglądowa

Dojazd do SP 51 od ul. Jodłowej, lub ul. 26 Kwietnia, lub ul. Kaliny.

Wejście do budynku w którym znajduje się sala do parkouru – od strony ulicy Kaliny (przez furtkę) i następnie należy przejść przy budynku do wejścia prowadzącego na salę.

parkour-mapka

parkour-mapka2

 

Podaruj sobie oraz swojemu dziecku solidną dawkę adrenaliny. Zatem, sprawdź cennik parkour, wybierz dogodny termin oraz godzinę, a następnie odwiedźcie nas na zajęciach parkour!

Czym jest parkour?

Parkour pochodzi z Francji i jest formą aktywności fizycznej polegającą na pokonywaniu przeszkód w jak najszybszy, najprostszy i zarazem najefektowniejszy sposób. Tak, więc, oryginalnie został stworzony z myślą o przemieszczaniu się w miejskiej dżungli – pokonywaniu murków, ławek, schodów, barierek i wielu innych elementów.

Parkour w Jump Szczecin

Parkour w naszym wydaniu to nic innego, jak tor przeszkód zbudowany z naszych kształtek czyli obiektów pełniących funkcję przeszkód. Dbamy zarówno o najmłodszych i dopiero początkujących parkour’owców, jak i zaawansowanych „wyjadaczy”.

Jak wygląda nauka parkour?

Zajęcia na torach z przeszkodami parkour odbywają się zawsze pod okiem doświadczonego trenera – Krzysztofa. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. W związku z tym, na początku instruujemy, jak należy korzystać z torów, jak wykonywać ewolucje, a także jak upadać, aby nic sobie nie zrobić. Poza tym, pilnujemy, aby każdy uczestnik mógł cieszyć się zabawą, bez urazów i bolesnych wspomnień. Po takiej odprawie przechodzimy do zajęć, na których uczymy efektywnego (ale także efektownego!) przemieszczania się po wcześniej przygotowanych torach.

A każde zajęcia to nowe, coraz bardziej skomplikowane, ale także dające coraz większą frajdę ćwiczenia. A więc, u nas nie ma miejsca na nudę!

Korzyści płynące z zajęć parkour

Poza ogromną dawką rozrywki, zajęcia na torze z przeszkodami w Jump Szczecin niosą za sobą także szereg innych korzyści.

A najważniejszą z nich jest naturalnie pozytywny wpływ na rozwój ciała, poprawienie wydolności, kondycji i po prostu polepszenie samopoczucia.

Ćwiczenia z przeszkodami wpływają także pozytywnie na:

  • poprawę równowagi i skoczność
  • wzrost siły, precyzji oraz szybkości ruchu
  • polepszenie techniki (lądowań, pokonywania przeszkód)

Poza tym, nasze ćwiczenia są również odpowiedzialne za poprawę zwinności oraz wytrzymałości.