Parkour dla dzieci

salto w arena szczecin

O tym, że dzieci uwielbiają aktywność fizyczną nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Są energiczne, głośne, ruchliwe – zawsze pełne werwy i dynamiczne. Rodzice chcą z jednej strony zapewnić dzieciom odpowiednią rozrywkę i możliwość rozładowania swojej energii. Z drugiej strony jednak nie zawsze mogą im w tym towarzyszyć. Jednak kto mieszka w okolicach Szczecina, może przywieźć swoje dziecko na zajęcia parkour! To wyjątkowe zajęcia dla dzieci, które pozwalają aktywnie spędzić czas, a jednocześnie nauczyć się czegoś nowego!

Czym jest parkour?

Parkour to specyficzna forma aktywności fizycznej, która zdobywa sobie rzesze fanów w różnych krajach. Pochodzi z Francji, a główną ideą tego sportu jest pokonywanie stojących na drodze przeszkód w najprostszy i najszybszy sposób, jaki jest możliwy. Chociaż nazwa nie jest prosta, weszła do powszechnego użytku. Wywodzi się bowiem od słów „parcours”, czyli po francusku tyle co „trasa”, „droga”.

Parkour w Szczecinie

Jump Szczecin zaprasza na zajęcia dla dzieci parkour – na które uczęszczać mogą oczywiście również i dorośli. Wyjątkowy tor przeszkód o różnych poziomach trudności pozwoli spędzić miło czas, rozładować energię i zadbać o formę. Dzieci na pewno będą zachwycone, spędzając wolne chwile w ciekawy sposób. Sztab profesjonalistów dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Parkour na trampolinach pozwala także poprawić swoja wydolność i siłę – rozwija organizm oraz zdolności pokonywania przeszkód i radzenia sobie z problemami. Naprawdę warto tak aktywnie, radośnie spędzić czas – to wychowanie fizyczne w zupełnie nowoczesnym wydaniu!