Wybór piosenki Parku Trampolin Jump Szczecin – 1/8 finału

Wiadomo chyba, że na świecie najwięcej jest piosenek o miłości i różnego rodzaju uczuciach. Jak policzyli amerykańscy naukowcy podobno 74,6% piosenek dotyczy miłości i wszystkiego co z tym związane (nienawiści też) :). All you need is love!

Ale czy zastanawialiście się ile jest piosenek o skakaniu lub miłości do skakania? Otóż całkiem sporo, choć oczywiście nie zawsze chodzi tu o skakanie na trampolinach J Ale dla nas to nieważne. Dla ciekawości postanowiliśmy poszukać zagranicznych piosenek które w tytule mają coś o skakania czyli „jump”. A „jump” to nam w Jump Szczecin tylko się dobrze kojarzy.

Zobaczcie ile tego znaleźliśmy (a i to nie wszystko):

Jump Around – House Of Pain

Jump In the Fire – Metallica

Jump (For my Love) – Pointer Sisters

Jump – Rihanna

Jump – Madonna

Jump – Van Halen

Jumpin’ Jumpin’ – Destiny’s Child

Jumping Jack Flash – Rolling Stones

Jump – Kris Kross

Jump In The Line – Harry Belafonte

Jumper – Cravity

Jump – BTS

Jump – David Guetta

Jumping All Over the World – Scooter

One Jump Ahead – Mena Massoud (from Alladin)

Jump In the Pool – Friendly Fires

The Jump Off – Lil’ Kim

Jumping in The Muddy Puddled – Peppa Pig

Jump – Tomsize

Jumper – Third Eye Blind

 

20 naprawdę świetnych piosenek ze skakaniem w tytule. Na dodatek z bardzo różnych styli i rodzajów. Z jedej strony Świnka Peppa ze swoim ulubionym skakaniem w błocie, a z drugiej Metallica z brutalną mocą skacząca w ogień. Z jednej strony duet młodziaków Kriss Kross (choć już dziś to już nie tacy młodziacy) ze skaczącym w tle samochodem, a z drugiej stare wygi z Rolling Stones ze skaczącym Jaggerem na czele. 🙂

Postanowiliśmy wybrać hymn Parku Trampolin Jump Szczecin. Mamy swojego faworyta, ale zdecydowalismy że najelpiej będzi jeśli tego wyboru dokonają ci którzy polubili nas na naszym Fanpage’u.

Wcześniej wybraliśmy 16 „jumpowych” piosenek (musieliśmy niestety odrzucić te najbardziej skrajne czyli Metallicę czy Peppę L), spośród których fejsbukowicze wybiorą tą która najlepiej oddaje charakter naszego Parku albo po prostu najbardziej im się podoba. Wybór będzie odbywał się tzw. systemem pucharowym. Piosenka z największą ilością głosów przechodzi do następnej rundy (gdy będzie remis zdecyduje kto otrzymał pierwszy głos w danym głosowaniu).

Chcecie się dowiedzieć jak przebiegała rywalizacja i kto wygrał? ……….. To czytajcie dalej 🙂 (artykuł jest na bieżąco aktualizowany bo jesteśmy w trakcie głosowania). Do głosowania można cały czas włączyć się na www.facebook.com/JumpSzczecin

Na początek w dniu 18.06.2020 r. wystartowały:

Jump – Kriss Kross https://www.youtube.com/watch?v=010KyIQjkTk

Jump – BTS https://www.youtube.com/watch?v=bIhlIx0JRdQ

Długo zdecydowanie prowadził Kriss Kross ale w końcówce głosowania BTZ nadrobił straty.. i ostatecznie po kilku dniach morderczej walki do następnej rundy przeszła ostatecznie piosenka … duetu Kriss Kross. Wynik rywalizacji na to kto będzie wyżej skakać wyniósł 50%:50% ale Kriss Kross uzyskała pierwszy głos i to przeważyło szalę na ich korzyść.

Kolejna para w 1/8 finału która zaczęła rywalizację w dniu 21.06.2020 r. to:

Jump – Van Halen https://www.youtube.com/watch?v=SwYN7mTi6HM

Jump In The Line – Harry Belafonte https://www.youtube.com/watch?v=IcxKwQJZ_04

Kto wygrał ten pojedynek na skakanie? 🙂

Już wiemy, że po morderczej walce (choć wynik dość jednoznaczny bo 75%/25%), w ćwierćfinale powitaliśmy zespół Van Halen z piosenką – jakże by inaczej – “Jump” :). Czy oni przypadkiem nie zachęcają do wizyty w Parku Trampolin Jump Szczecin?  🙂

Co się działo dalej znajdziecie w kolejnym -lipcowym – wpisie na naszym blogu 🙂